Počet alergikov v posledných rokoch viditeľne stúpa. Alergickou nádchou trpí približne 30 % populácie a skupina astmatikov je na úrovni 5 % populácie. Preto sa kladú otázky spojené s kvalitou ovzdušia a týkajú sa hlavne tejto skupiny obyvateľov. Táto téma sa priamo týka aj zariadenia, ktoré sa v poslednom období stáva časťou väčšiny uzavretých priestorov a aj našich domácností, a tým je klimatizácia. 

Je teda klimatizácia vhodná pre alergikov? 

Odpoveď je jednoduchá: áno, klimatizácia je vhodná pre alergikov aj astmatikov.  Dnešné klimatizácie sú aj významným pomocníkom, ktorý im vie uľahčiť život. Klimatizácia okrem základnej funkcie chladenia znižuje aj vlhkosť, čím zabraňuje vzniku plesní, baktérii a vírusov.  

Okrem toho disponujú viacerými filtrami pevných častíc, ktoré dokážu filtrovať aj pevné mikročastice. Zdravotná funkcia filtrov je hlane dnes veľmi aktuálna. 

Klimatizácie vybavené najrôznejšími filtrami a technológiami na čistenie vzduchu, vďaka tomu dokážu pomôcť najmä alergikom či astmatikom. Očisťujú vzduch od prachových čiastočiek, peľov, zápachu a od vírusov, ktoré sa zachytávajú na malých časticiach vo vzduchu.  

Takto vybavené klimatizácie vie zákazník využiť aj mimo letných období, pretože vzduch v miestnosti  vedia filtrovať aj bez toho, aby chladili. 

Je dôležité poznamenať, že pre zachovanie kvality funkcií klimatizácie ako aj pre čistotu vzduchu v miestnostiach, ktoré sú klimatizované,  je potrebná pravidelná údržba klimatizácie tzv. ročné servisné prehliadky. Je to preto, aby sme zabezpečili zdravú prevádzku klimatizácie a výmenu filtrov. Dlhodobé používanie filtrov bez ich výmeny spôsobuje, že sa v nich nazbierajú prachové a iné pevné častice, ktoré zabraňujú efektívne čistenie vzduchu. 

Najlepšie klimatizácie určené pre alergikov a astmatikov: 

Na trhu sú dostupné klimatizácie disponujúce výrazne posilnenými funkciami čistenia vzduchu – okrem iných napríklad aj: Samsung WIND FREE PURE 1.0 s funkciou čističky vzduchu vybavenou filtrom PM1.0, ktorý zachytáva aj ultrajemné častice a sterilizuje viac ako 99 % baktérii zachytených elektrostatickým filtrom.  

Okrem toho, vďaka laserového senzora analyzuje aktuálnu kvalitu vzduchu a zobrazuje úroveň čistoty osvetlením displeja. Tiež je vybavená čistením tzv. Freeze Wash, na ktoré vás klimatizácia upozorní na vašom mobile a udržíte ju tak v kondícii stlačením jedného tlačidla. 

Podobne vhodná klimatizácia pre alergikov a astmatikov je DAIKIN STYLISH, ktorá je vybavená patentovanou technológiou Flash Streamer. Streamer technológia je typ plazmového výboja s inovatívnym čistením vzduchu, ktoré stabilne vyrába vysokorýchlostné elektróny a rozkladá tak alergény, plesne, roztoče a peľ. 

Takto vybavené klimatizácie sú dnes dostupné pre každého aj na mesačné splátky. Viac na TermoTeam.sk 

Nezaháľajte, pozrite si naše klimatizácie a my vám zašleme nezáväznú cenovú ponuku.