Dnešné stropné kazety sú robené väčšinou do rôznych vzorov i farieb. Vďaka širokej škále výberu sa hodia v podstate do každej domácnosti. Avšak do interiéru nezapadnú len vďaka vzhľadu, ale aj kvôli výhodným vlastnostiam. Akým?

Kazety biele, kazety matné, kazety kankalinkové

Už len preto, že kazety môžete použiť bez vzorky, sa hodia do každého interiéru. Keď ste však kreatívnejší a potrpíte si na niečo špeciálnejšie, výber je v dnešnej dobe viac než len dostačujúci. A vôbec nejde iba o vhodný vzor. ​​Podhľady dnes viete ľahko kombinovať a tiež ich premaľovať podľa vlastného vkusu. Kazety si viete zaobstarať priamo farebné, alebo len biele, a tie potom ľubovoľne prefarbiť.

Aj kazety Atena sú neustále k dispozícii v bielej farbe, alebo taktiež v strieborného prednatretého hliníka alebo ocele. Na požiadanie si môžete vybrať kombinácie zo širokej škály farieb a odtieňov: sýte alebo bledé farby, matná či lesklá úprava, chrómové a kovové farby alebo sublimované materiály. Vďaka sublimácii môžeme na natretý kovový povrch naniesť akýkoľvek obraz a môžeme vytvoriť dizajny a vzory s scénickým efektom. Stačí požiadať naše oddelenie predaja o odbornú konzultáciu pri výbere materiálov a prevedení, ktoré sa môžu zahrnúť do dizajnu.

Krivosť a výška nezohrávajú žiadnu rolu

Podhľady majú vylepšiť vzhľad miestnosti, no tiež plnia praktickú funkciu a mali by mať aj uspokojivé tepelné či zvukové izolačné vlastnosti. Navyše by mali spĺňať požiadavky požiarnej bezpečnosti. Pritom sa pod nimi ukryjú všetky rozvody. V nízkoenergetických domácnostiach sú jediným spôsobom, ako začistiť strop. Hladkú plochu v tomto prípade inak ako použitím podhľadov nevytvoríte. Poďme ale ďalej…

Keď už dlhšie rozmýšľate, či sa s podhľadmi naozaj dá vyrovnať aj extrémne krivý strop, odpoveď znie hokejovo „tak určite“. Stropné kazety sú ľahké a nijako nezaťažujú existujúci strop, kvôli čomu ich môžete montovať aj na rôzne zničené a krivé stropy. Nevadí dokonca ani vyplavenie vodou od podmorských susedov. Podhľady okrem toho viete namontovať do ľubovoľnej výšky, keďže pre zníženie sa môžu použiť rôzne podložky, klátiky alebo dlhšie závesy.

S Atenou štýlovo a hlavne kdekoľvek

Kazetové stropy viete aj zatepliť. Medzi drevené laty roštu nad kazetami môžete narezať polystyrén napr. 20 mm hrubý. Ak strop viac znižujete, môžete použiť aj minerálnu vlnu, poprípade akustickú. Stropné kazety sa pribíjajú presne jedna vedľa druhej čiže nevznikajú žiadne medzery.

Do kazetového stropu sa dobre inštaluje osvetlenie, a to nielen luster, pretože do kaziet sa ľahko vyreže otvor, ale je možné tam ľahko nainštalovať aj LED svietidlá. Pod kazety sa ľahko skryjú všetky elektrické rozvody, čo je výhodné v tom, že nie sú vidieť, a strop sa dá kedykoľvek rozobrať ,a ľahko sa k nim dostanete.

Nebojte sa teda pomýľať nad architektonickými majstrovskými dielami a dodajte každému priestoru správny efekt. Naša spoločnosť ponúka širokú škálu riešení so štandardnými aj špeciálnymi systémami na vytvorenie originálnych a bezpečných stropov, ktoré sa hodia naozaj všade.