Predaj a montáž klimatizácie

Služba predaj a montáž klimatizácie začína obhliadkou miesta, kde bude klimatizácia montovaná, následne Vás prevedieme výberom tej správnej klimatizácie pre vaše potreby. Vybrať si môžete z našej širokej ponuky, a počas celého procesu sme vám plne k dispozící aby sme zodpovedali na každu otázku. Po výbere klimatizácie sa dohodneme na termíne montáži.

Montáž prebieha v prítomnosti dvoch skúsených technikov vo vopred dohodnutom termíne. Po vynesení techniky, inštalačného materiálu a náradia sa označí kde bude presne namontovaná vnútorná a vonkajšia klimatizačná jednotka. Zabezpečíme váš priestor, aby sa nič nepoškodilo a začneme realizovať prierez steny. Počas celého procesu odsávame prach, aby sme minimalizovali neporiadok v dôsledku montáže.

Rozvody chladu – spájajú vonkajšiu a vnútornú klimatizačnú jednotku. Dĺžka vedenia rozvodov chladu sa určí na obhliadke. K základnej cene za štandardnú montáž klimatizácie sa pripočítavajú rozvody chladu, ktorých dĺžka je individuálna.

Pri montáži klimatizácie sa natiahne trasa, čo znamená montáž líšt od vnútornej jednotky k vonkajšej (v panelákoch si ľudia väčšinou vyberajú natiahnutie trasy cez lišty a nie cez zasekanie do muriva, ktoré je zložitejšie a vyžaduje si menšie stavebné úpravy, napr. opätovné sadrovanie miesta, kde sa zasekávalo). 

Do líšt sa následne uloží CU potrubie. Až potom môžeme zavesiť samotnú vnútornú jednotku  na pripravené konzoly a pripojiť ju na CU potrubie, kondenz a káble.

V cene montáže je zahrnuté

  • 1x prieraz steny z betónu/tehly
  • montáž konzoly vonkajšej jednotky
  • montáž vonkajšej jednotky
  • odvod kondenzátu kondenzačnou hadicou alebo PVC rúrou
  • napojenie klimatizácie na elektrickú sieť
  • montáž medeného potrubia pre rozvod chladiva
  • komunikačný kábel prepojenia jednotiek
  • okrasné krycie lišty pre vedenie potrubia
  • sprevádzkovanie klimatizácie
  • zaškolenie podľa návodu na obsluhu

Správna a odborná montáž klimatizácie prispieva k správnej a bezporuchovej prevádzke, dlhej životnosti, predchádzaní a eliminácii neplánovaných porúch, šetrí spotreby energií a taktiež finančné prostriedky za prípadné škody spôsobené nekvalifikovanou a neodbornou montážou zariadení. Pozrite si naše realizácie.

Otázky, ktoré sa nás často pýtate

Na 10 m2 klimatizovaného priestoru je potrebný 1 kW chladiaceho výkonu. Je dôležité, aby jednotka, ktorú si chcete kúpiť, mala správny výkon vzhľadom na priestor, ktorý treba vychladiť alebo vykúriť.

Cena klimatizácie a cena samotného vybraného klimatizačného zariadenia ovplyvňuje: * Vzdialenosť medzi vonkajšou a vnútornou jednotkou * Spôsob inštalácie vonkajšej a vnútornej klimatizačnej jednotky * Počet prestupov cez murivo (betón, tehla, ytong,…) * Spôsob vedenia chladiarenských potrubí a kabeláže (do žľabu/zamurovať do steny) * Spôsob odvedenia kondenzátu * Spôsob a vzdialenosť napájania elektrickou energiou * Typ a funkcie klimatizačného zariadenia Pri všetkých typoch klimatizácie je však nutné myslieť na to, do koľkých miestností klimatizáciu potrebujeme a o akú veľkú miestnosť (či miestnosti) sa jedná.

Klimatizácie nevyužijete len na chladenie, vedia toho omnoho viac. Mnohé z nich majú aj množstvo inovatívnych funkcií ako: * kúrenie – využijete v prechodnom a zimnom období aj na vykurovanie * ovládanie klimatizácie mobilom cez WIFI – viete si nastaviť prostredníctvom smartfónu cez internet všetky fukncie ktoré vaša klimatizácia ponúka * aktívne čistenie vzduchu – čistenie vzduchu od vírusov, baktérií, prachu… * zvlhčovanie a odvlhčovanie vzduchu – umožňuje upraviť vlhkosť vzduchu v miestnosti
Pred každou montážou je nutné stretnutie so zákazníkom (alebo aspoň telefonický, resp. mailový kontakt). Na obhliadke sa so zákazníkom určí miesto umiestnenia vnútornej a vonkajšej jednotky a tak sa určí aj miesto kade budú vedené rozvody pre klimatizačnú jednotku. Ak staviate rodinný dom alebo prerábate váš byt a v budúcnosti budete rozmýšlat nad kúpou klimatizácie, odporúčame vykonať predprípravu.
Chladiaci/vykurovací výkon klimatizácie sa udáva vo watoch. Koľko elektrickej energie spotrebuje klimatizácia udáva elektrický príkon. Každá klimatizácia má štítok energetickej triedy, ktorá ich rozdeluje do tried od A po G. Efektivitu chladenia udáva koeficient COP/EER. Čím je koeficient vyšší, tým je samotné zariadenie úspornejšie a efektívnejšie. COP – Coefficient of Performance – koeficient využiteľnosti energie v režime kúrenia. Čím vyšší, tým úspornejší a výkonnejší. Podľa výšky koeficientu COP sa klimatizácia zaraďuje do triedy energetickej účinnosti A až G. EER-Energy Efficiency Rating – koeficient využiteľnosti energie v režime chladenia. Čím vyšší, tým lepší (úspornejší a výkonnejší). Podľa výšky koeficientu EER sa klimatizácia zaraďuje do triedy energetickej účinnosti A až G, kde A je najúspornejšia.
Pri nesprávnom výbere umiestnenia klimatizačnej jednotky dochádza k strate efektívnosti. Klimatizáciu inštalujte do miestnosti, ktorá je obvykle najteplejšia a často sa v nej zdržiavate. Jednotka klimatizácie by mala byť v ideálnom prípade inštalovaná nad úrovňou hlavy. V prípade malých bytov obvykle postačí jedna vnútorná jednotka. Ak máte však členitý byt či dom s viac ako 2 miestnosťami, za zváženie stojí multisplitová jednotka.

Hľadáte spoľahlivú firmu?

Máme dlhoročnú prax a vysokú kvalitu služieb

Dohodnite si obhliadku priestoru ešte dnes

Ponuka klimatizácií

Nižšie si môžete prezrieť ponuku naších klimatizácií. Ceny sú orientačné bez montáže. Samotná klimatizácia sa zakúpiť nedá.