Rekuperácia a Vzduchotechnika

Rekuperácia a Vzduchotechnika sa používajú na efektívne vetranie uzavretých priestorov. Ide o úsporné riešenie kvalitného ovzdušia v domácnosti, firme, alebo obchodných priestoroch. Takéto riešenie kvalitného ovzdušia je vhodným nie len pre nové byty a rodinné domy, ale aj pri rekonštrukcií existujúcich priestorov. Moderné rekuperačné jednotky spĺňajú 

Vzduchotechnika

Vzduchotechnika slúži na vetranie uzavretých priestorov. Na základe tlaku a tlakových rozdielov zabezpečuje prívod a odvod vzduchu z vetraného interiéru, preto sa najčastejšie používa v reštauráciach, administratívnych budovách ako aj rôznych komerčných priestoroch.

Rekuperácia

Rekuperácia predovšetkým komplexne rieši efektívne vetranie a nákladovosť na základe spätného získavania tepla, preto je najpoužívanejšia v bytových priestoroch, rodinných domoch.

Vzduchotechnika je vybavená rekuperátormi, ktoré využívajú teplo odvádzaného vzduchu k predohrevu privádzaného chladného vzduchu. Jednotky s rotačnými rekuperátormi dosahujú tepelnú účinnosť 85%, jednotky s dvojitými doskovými rekuperátormi dosahujú tepelnú účinnosť až 90%.
Jednotky s nízkymi prevádzkovými nákladmi a s nízkou hlučnosťou majú minimálny dopad na životné prostredie a tiež svojou prevádzkou zabezpečujú komfort vo vetranom priestore.

V ponuke máme aj extra malé rozmery kompaktných jednotiek zabezpečujú ľahkú a rýchlu montáž. Pre byty a domy ponúkame tiež jednotky s možnosťou inštalácie do kuchynskej linky.
Vzduchotechnické jednotky sú plne pripravené k použitiu s integrovaným automatickým ovládaním a systémom PLUG & PLAY( napájací kábel je ukončený zástrčkou).

Výhody rekuperácie a vzduchotechniky

  • Čistý a čerstvý vzduch vo vnútornom priestore
  • Šetrné voči prírode a vašej peňaženke
  • Nízka spotreba energie
  • Vysoká tepelná účinnosť (Účinne využitie tepla bez strát, až 90%)
  • V prípade rekuperácie jednoduchá inštalácia a kompaktnosť rozmerov
  • Tichá prevádzka
  • Jednoduché ovládanie a automatizácia
  • Funkcia vetrania a odvodu znečisteného vzduchu

Prečo sa rozhodnúť pre rekuperáciu?

Dobrú kvalitu vzduchu doma zabezpečíte hľavne pravidelným vetraním. V teplejšom ročnom období nie je problém mať otvorené okno na vetračku počas vačšiny dňa. No v chladnejšom období to môže spôsobiť únik tepla z radiátora, čo má za následok vyšší účet za kúrenie. 

Nedostatočné vetranie priestorov taktiež spôsobuje vlhkosť a vznik plesní. Zrazenú vodu možno vidieť najmä na spodnej časti okna.

Čerstvý vzduch je taktiež veľmi dôležitý pre kvalitu vášho spánku, no spánok pri otvorenej vetračke môže vážne ovplyvniť zdravie ľudí náchylných na prechladnutie.

Naše realizácie hovoria za nás, Pozrite si výsledky našej práce.

Otázky, ktoré sa nás často pýtate

Vzduchotechnika slúži na vetranie uzavretých priestorov. Na základe tlaku a tlakových rozdielov zabezpečuje prívod a odvod vzduchu z vetraného interiéru, preto sa najčastejšie používa v reštauráciach, administratívnych budovách ako aj rôznych komerčných priestoroch. Rekuperácia predovšetkým komplexne rieši efektívne vetranie a nákladovosť na základe spätného získavania tepla, preto je najpoužívanejšia v bytových priestoroch, rodinných domoch.

Zariadenie tzv. rekuperátor či krížový výmenník, v ktorom dochádza k výmene tepla medzi odvádzaným a privádzaným vzduchom. Tento proces so spätným získavaním tepla vám zníži doterajšie prevádzkové náklady, zvyšuje a udržiava kvalitu vzduchu v interiéry.

Vzduchotechnika sa používa na vetranie uzavretých priestorov. Ide o komplexný systém, ktorý na základe rozdielov tlaku zabezpečuje prívod a odvod vzduchu, vzduch ohrieva, ochladzuje, zvlhčuje, čistí alebo odvlhčuje

Hľadáte spoľahlivú firmu?

Máme dlhoročnú prax a vysokú kvalitu služieb

Dohodnite si obhliadku priestoru ešte dnes

Ponuka klimatizácií

Nižšie si môžete prezrieť ponuku naších klimatizácií. Ceny sú orientačné bez montáže. Samotná klimatizácia sa zakúpiť nedá.