Servis a oprava klimatizácie

Servis klimatizácie je nevyhnutný pre správne a bezproblémové fungovanie klimatizácie. Pravidelným čistením a servisovaním predlžujete životnosť danej klimatizácie. Prevencia je kráľ a predchádzanie poruchám Vám ušetrí nemalé finančné prostriedky, ktoré by ste inak vynaložili na rozsiahlejšie opravy. Náš servisný technik u Vás doma vykoná servis – údržbu, posúdi stav Vašej klimatizačnej jednotky a v prípade zistenia poruchy navrhne riešenie na jej opravu.

Profylaktický servis klimatizácie (čistenie klimatizácie)

Pravidelným profylaktickým servisom klimatizácie eliminujeme 100% všetkých baktérií, vírusov, plesní a nečistôt, ktoré sa mohli usadiť na vnútornej jednotke výparníku, na filtroch, na plastoch a pododobe. Odborný profylaktický servis klimatizácie by sa mal vykonávať raz ročne, čím predĺžite životnosť klimatizácie. Čistenie môžete realizovať aj častejšie, najmä ak začínate cítiť zápach pri zapnutí klimatizácie. Tento zápach je spôsobený baktériami a plesňami, ktoré môžu vdýchnutím spôsobiť zdravotné ťažkosti.

Servis klimatizácie pozostáva z

  • vyčistenia a odbornej dezinfekcie filtrov a výmenníkov klimatizačného zariadenia
  • kontroly tlaku chladiaceho média vo vonkajšej jednotke
  • kontroly elektrického zapojenia
  • kontroly odtoku kondenzátu
  • kontroly ostatných súčastí, dôležitých pre správne fungovanie zariadenia

V prípade, že technik posúdi stav klimatizácie ako extrémne znečistený, je možná doplnková služba, kde rozoberieme vnútornú jednotku a kompletne ju prečistíme parným čističom.

Oprava klimatizácie

Časom potrebuje každá klimatizácia istý druh opravy. Medzi najčastejšie závady klimatizácií, ktoré je nutné riešiť s odborníkom, je kvapkajúca klimatizácia, zlý odvod kondenzátu, únik chladiaceho média a porucha kompresora zariadenia, čo sa najčastejšie prejaví zhadzovaním ističa.

Poskytujeme záručné aj pozáručné servisovanie klimatizácie. Každá klimatizácia je opraviteľná, no nie vždy je oprava rentabilná. V prípade, že má vaša klimatizácia závadu, neváhajte volať +421 903 615 669, a my Vám vyšleme technika, ktorý posúdí závadu a poskytne Vám odborné poradenstvo a servis. 

 

Hľadáte spoľahlivú firmu?

Máme dlhoročnú prax a vysokú kvalitu služieb

Dohodnite si obhliadku priestoru ešte dnes

Ponuka klimatizácií

Nižšie si môžete prezrieť ponuku naších klimatizácií. Ceny sú orientačné bez montáže. Samotná klimatizácia sa zakúpiť nedá.